Pelaaja Omar2

3

Omar Calhoun

Syntynyt: 26.11.1993, New York, USA
Pituus : 196 cm
Kasvattajaseura: University of Connecticut

4

Akseli Hartikainen

Syntynyt: 07.03.1996
Pituus ja paino : 195 cm, 90 kg
Kasvattajaseura: Lappeenrannan NMKY
United 115

5

Jeb Ivey

Syntynyt: 07.11.1980, California, USA
Pituus : 190 cm
Kasvattajaseura: Portland State University
United 012

6

Lauri Hattula

Syntynyt: 03.01.1999
Pituus ja paino : 201 cm, 90 kg
Kasvattajaseura: Tapiolan Honka
Pelaaja Ville

7

Ville Wuorenjuuri

Syntynyt: 07.10.1995
Pituus ja paino : 188 cm, 84 kg
Kasvattajaseura: Tapiolan Honka

8

Jervon Pressley

Syntynyt: 16.12.1992
Pituus ja paino : 203 cm, 113 kg
Kasvattajaseura: Hampton, USA
Pelaaja Okko2

11

Okko Järvi

Syntynyt: 12.01.1996
Pituus ja paino : 193 cm, 93 kg
Kasvattajaseura: Tapiolan Honka
Pelaaja Topi

12

Topi Halme

Syntynyt: 08.06.1996
Pituus : 196 cm
Kasvattajaseura: Tapiolan Honka
United 103

13

Samuel Haanpää

Syntynyt: 27.09.1986
Pituus ja paino : 203 cm, 98 kg
Kasvattajaseura: Keravan Kori-80
United 025

14

Jouko Järvinen

Syntynyt: 20.04.1987
Pituus : 192 cm
Kasvattajaseura: Peli-Karhut
Pelaaja Darious

15

Darious Moten

Syntynyt: 09.08.1992
Pituus ja paino : 198 cm, 88 kg
Kasvattajaseura: Mercer, USA
Pelaaja Late

21

Lauri Toivonen

Syntynyt: 21.02.1991
Pituus : 202 cm
Kasvattajaseura: Riihimäen Kolmoskori
United 005

22

Filemon Halmesmäki

Syntynyt: 14.02.2000
Pituus ja paino : 193 cm, 80 kg
Kasvattajaseura: Tapiolan Honka
Pelaaja Tuomas

32

Tuomas Ebeling

Syntynyt: 12.09.1993
Pituus : 204 cm
Kasvattajaseura: Tapiolan Honka

Valmentajat

Ville Neva

Ville Neva

Päävalmentaja

Aapo Heinonen

Aapo Heinonen

Apuvalmentaja

Eero Partio

Eero Partio

Fysiikkavalmentaja

Anssi Tukiainen

Huoltaja/urheiluhieroja

Ottelut

29
11/2017

Koripallo Miehet

Espoo United - KTP-Basket

Runkosarja, keskiviikko klo 18:30, Tapiolan Urheiluhalli

02
12/2017

Koripallo Miehet

Espoo United - Kobrat

Runkosarja, lauantai klo 17:00, Tapiolan Urheiluhalli

09
12/2017

Koripallo Miehet

Espoo United - Kobrat

Runkosarja, lauantai klo 17:00, Tapiolan Urheiluhalli

13
12/2017

Koripallo Miehet

Kauhajoen Karhu - Espoo United

Runkosarja, keskiviikko klo 18:30, Kauhajoen Liikuntahalli

16
12/2017

Koripallo Miehet

Kataja Basket - Espoo United

Runkosarja, lauantai klo 17:00, LähiTapiola Areena

20
12/2017

Koripallo Miehet

Espoo United - Kouvot

Runkosarja, keskiviikko klo 18:30, Tapiolan Urheiluhalli

Katso kaikki

17
11/2017

Koripallo Miehet

Kobrat - Espoo United

Runkosarja, perjantai klo 18:30, Lapuan Urheilutalo

15
11/2017

Koripallo Miehet

Espoo United - BC Nokia

Runkosarja, keskiviikko klo 18:30, Tapiolan Urheiluhalli

10
11/2017

Koripallo Miehet

Korihait - Espoo United

Runkosarja, perjantai klo 18:30, Uusikaupunki 400 Areena

04
11/2017

Koripallo Miehet

Kataja Basket - Espoo United

Runkosarja, lauantai klo 15:00, LähtiTapiola Areena

01
11/2017

Koripallo Miehet

Espoo United - Tampereen Pyrintö

Runkosarja, keskiviikko klo 18:30, Tapiolan Urheiluhalli

Tulos

99-104

(25-26, 19-24, 26-27, 29-27)

29
10/2017

Koripallo Miehet

Espoo United - Kouvot

Runkosarja, sunnuntai klo 17:00, Tapiolan Urheiluhalli

Tulos

95-71

(20-19, 33-18, 23-21, 19-13)

Katso kaikki

Ajankohtaista

Katso kaikki